Emrah Yavuz
Emrah Yavuz
Dijital İletişim Uzmanı Köşe Yazarı Eğitmen
Emrah Yavuz

Blog

Facebook domain engeli kaldırma

Facebook domain engeli kaldırma

Facebook domain engeli kaldırma işlemi nasıl yapılır? Günümüzün ciddi bir kısmını ayırdığımız sosyal medya bireysel kullanıcılar kadar kurumsal firmalar ve internet sitesi sahipleri içinde büyük önem taşıyor. Her gün milyonlarca kişi tarafından ziyaret edilen bu platformlarda zaman zaman domain engellemesi yapılabiliyor. Bu olaya spam ismi veriliyor. Facebook spam engeli kaldırma konusu bir çok firma gelir kapısı haline getirmiş durumda olmasına rağmen bu problemin üstesinden kendi uğraşlarınızla kolaylıkla gelebilirsiniz.

Facebook engelenen url kaldırma yöntemlerine geçmeden mutlaka kurumsal sayfanızın hakkında kısmındaki tüm site linklerini kaldırmanız gerekmektedir. Bunun için yöneticisi olduğunuz ve domaininize ait linkleri paylaştığınız sayfanın hakkında kısmındaki linkleri engel kalkana kadar kaldırın.

Facebook Domain Engeli Nasıl Kaldırılır?

  • Facebook site engeli kaldırma işlemine başlamadan önce business.facebook.com adresine girerek kurumsal bir işletme hesabı oluşturuyoruz. (Mevcut bir hesabınız varsa yeni oluşturmaya gerek yok.)
  • Hesabınıza giriş yapın ve gelen ekranda sağ üst köşede bulunan ‘İşletme Ayarları’ butonuna tıklayın.

    Facebook spam engeli kaldırma

  • Açılan ekranda ‘+Ekle’ butonuna tıklayın ve gelen ekranda domain bilgilerinizi yazarak işletme hesabına domaininizi kaydedin.

    Facebook site engeli kaldırma

  • Sayfa sahibi olduğunuzu başarıyla doğruladıktan sonra spama düşen domaininizle paylaşım yapmaya çalışın. Gönderiyi paylaştıktan sonra sitenin güvenli olmadığına dair bir ekran gelir. Burada sorun bildir kısmına tıklıyoruz ve sayfanın güvenli olduğuna dair yaklaşık 5-6 farklı profilden geri bildirim yapıyoruz.
  • Tüm bu işlemleri sırasıyla ve doğru bir şekilde yaptıktan en geç 1 hafta içerisinde Facebook site engeli kaldırma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Bu yöntemin dışında aşağıdaki bağlantıya giderek Facebook’a geri bildirimde bulunabilirsiniz.

Facebook link engeli kaldırma geri bildirim yapmak için tıklayın!

Facebook domain engelinizin kaldırılıp kaldırılmadığını öğrenmek için de aşağıdaki bağlantıya giderek internet sitenizi taratın. Taramada spamdan çıkıp çıkmadığınız net bir şekilde görülmektedir.

Facebook spam kontrol

Buraya kadar tüm işlemleri doğru bir şekilde yaptıysanız en erken iki, en geç yedi iş gününde spamı kaldırabilirsiniz. Bizi takip etmeye devam edin!

Yorum ekle